7 مورد از مفید ترین وب سایت ها و ابزارهای نویسندگی و نگارشی

7 مورد از مفید ترین وب سایت ها و ابزارهای نویسندگی و نگارشی

ابزارهای نویسندگی با هوشمندانه

چند سالی که از حرفه ی ویراستاری ما می گذرد و در این مدت، توانستیم لیستی از وب سایت ها و ابزارهای کارامد در این باب را تهیه کنیم و خرسندیم که این لیست را جهت بهبود مهارت های نگارشی خوانندگان محترم در اختیارشان قرار دهیم.

تعداد قابل ملاحظه ای از ویراستاران هردات، علاوه بر ویراستاری، نویسندگی را نیز دنبال میکنند. دغدغه و وظیفه ی ما تنها ویرایش نیست، بلکه به نویسندگی تعلق خاطر نزدیک تری داریم و با هوس تمام، نویسندگی را به عنوان ثمره ی تجربه و خلاقیت، زندگی می کنیم. نویسندگی ابعاد متعددی را شامل می شود و گاهی بهترین توصیه ها با چند کلیک ساده در وب سایت ها و وبلاگ ها به شکل ابزارهای نویسندگی و توصیه های مفید قابل دسترسی هستند.

 برای دانشجویان و تمام اعضای اکادمیک

Paperity وب سایت کاربردی است که لیستی از ژورنال ها و مقالات در حوزه و رشته های مختلف را جمع آوری میکند. از طریق این وب سایت، شما می توانید پژوهش های مربوطه را بدون هیچ محدودیتی بررسی کنید و در نهایت، گشت و گذاری مفید در این وب سایت داشته باشید.

PaperHive سعی دارد که ارتباطات پژوهشی شما را ساده تر از همیشه مهیا سازد. این وب سایت پلتفرم جامعی است که اساتید و دانشجویان با همکاری یک دیگر به بحث می نشینند و کتب و مقالات را بازبینی میکنند.

Overleaf کمک دست شما در فرآیند نگارش مقالات پژوهشی است و کار را برای شما تسهیل میکند. این وب سایت برای شما محیطی در بستر LaTeX فراهم می آورد و ابزارهای نگارشی و انتشارات را ارائه می دهد. کوتاه سخن، این وب سایت برای آن دسته از نویسندگانی که نیاز به همکاری با دیگران در هر لحظه دارند می تواند ایده آل باشد.

Purdue OWL  اگر در رفرنس دهی و جزئیات دچار سردرگمی شدید، این وبسایت میتواند یک منبع جامع در خصوص تمامی سوالات شما در این حیطه از جمله شیوه های محبوب MLA، APA، Chicago Manual باشد.

Magoosh وبسایت کاربردی برای آن دسته از افرادی است که در پی مفاد آموزشی و آماده سازی برای آزمون های SAT, MCAT و غیره هستند. شما میتونید به لطف تست های کاربردی و آموزش های ویدیویی به سرعت خود را برای آزمون ها آماده کنید.

برای نویسندگان

Simplenote یک برنامه ی نوت نویس است که میتواند ایده های شما را انسجام دهد و آن ها را بخاطر بسپارد و از این طریق نویسندگی شما را تسهیل میکند.

National Novel Writing Month رخدادی است که هر نوامبر هر ساله برگزار می شود و به شما فرصت می دهد که بتوانید بلندپروازی های خود را در عمل نشان دهید و یک رمان را طی یک ماه بنویسید. لازم به ذکر، این برنامه نه تنها انگیزه ی شما را تحریک میکند بلکه جنبه ی سرگرمی آن قابل توجه است. علاوه بر این، محفلی کم نظیر برای ارتباط نزدیک تر با جامعه ی نویسندگان است.

WritingPrompts.com شما را به رقابت بین شماری از نویسندگان قرار می دهد. این وب سایت بیش از 100 صفحه مطلب نگارش شده به شما ارائه می دهد و روزانه به شما ایده ها می افزاید و از این روش، انگیزه و بلندپروازی شما را محک میزند.

Helping Writers Become Authors کتب نرم افزاری، پست های وبلاگ و پادکست هایی فراهم میکند تا شما بتوانید پتانسیل خود را عملی کنید و از یک نویسنده ی بالقوه به یک نویسنده بالفعل تبدیل شوید و نهایتا بتوانید کتاب خود را منتشر کنید.

Scrivener پلتفرم دیگری است که به ایده ها و جستارهای شما انسجام می بخشد. این پلتفرم مناسب نوشتارها و اسناد بلند علی الخصوص مقالات است. رمان نویسان به شکل ویژه تری میتوانند از این وب سایت استفاده کنند.

برای تمامی نویسندگان

Inklyo.com به تمامی نویسندگان در تمامی رشته ها کمک میکند مهارت شان شکوفا تر شود. این وب سایت منبعی از کتب الکترونیک، مقالات، دوره های آموزشی و غیره است. اگر به توصیه در خصوص نوشتار نیاز دارید، این وب سایت خالی از لطف نیست.

The Write Life پست های روزانه ی وبلاگ ها را به همراه توصیه های نگارشی، انتشارات و مارکتینگ کتب را در معرض دید عموم قرار می دهد.

Grammar Girl  یکی از معروف ترین معادن گرامر در دنیاست. این وب سایت نکات کاربردی و جزئی را به شکل پیوسته منتشر میکند.

ClickUp’s Notepad پلاگینی برای مرورگر ویندوز است که به نویسندگان اجازه می دهد به راحتی بنویسند و به نوت ها و جستارهای نامحدودی دسترسی پیدا کنند. کاملا رایگان است.

نتیجه

در نهایت امیدواریم بتوانید این وب سایت ها و ابزار را پیدا کنید و از منابع آن ها استفاده ی کافی را داشته باشید. این منابع میتوانند کمک قابل توجهی در نگارش شما باشند. در انتها، ویراستاران دست چین شده ی ما در تیم ویراستاری هردات، تمام تلاش خود را می کنند که مقالات و متون شما را به شکل حرفه ای ویرایش کنند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *